,,Rád pomohu, pomůžeš také?"

Spolek MI-JA Help

Spolek Mi-Ja Help
Svatoslavova 41
Praha 4

www.mija-help.cz
spolek@mija-help.cz
facebook: mija-help


 

Hlavní partneři

 

 

Plánované projekty pro rok 2015?

Jsme nyní ve fázy získávání finančních prostředků a kdy jindy je lepší možnost než přes letní prázdniny. Spolu s finančními prostředky také nabíráme zkušenosti a možnosti získat více informací o tom kde a koho podpořit. Rádi bychom jak je již napsáno v úvodu našich stránek letos zrealizovali níže vypsané projekty a proto nám držte palce aby to vše vyšlo jak má. Některé projekty zrealizujeme již toto léto, některé během školního roku kdy na realizaci bude více času. Nyní je naše aktivita zamřena díky studentům hlavně na získávání finančních prostředků.
 
Více o částkách na podporu v sekci TRANSPARENTNÍ ÚČET
 
______________________________________________________________________________________________

Mi-Ja Help projekt ,,ASISTENČNÍ PEJSCI"

Plánujeme letos podpořit

 
Jedná se o stabilní podporu pejsků asistentů pro partnerskou neziskovou organizaci Pestrá Společnost o.p.s. , nyní se jedná o podporu pejska Rosie pro malou Julinku. Výcvik toho pejska bude stát kolem 250 000Kč a již se podařilo na něj získat 74 606Kč a zbývá tedy 175 394Kč. Pejska může podpořit příspěvkem na účet Pestré Společnosti o.p.s. nebo na náš účet SPOLKU MI-JA HELP to s poznámkou ROSIE PRO JULINKU.Od 1.7. je také možnost tohoto pejska spolu s našimi ostatními projekty podpořit v ulicích Prahy zakoupením plyšáčka ve veřejné sbírce a to částkou 48Kč.Julinka je krásná usměvavá holčička
 
Julu (jak jí říká maminka) potkáte s největší pravděpodobností s úsměvem na tváři. Nezkazí žádou zábavu, bývá středem pozornosti a miluje společnost. Julince bude letos sedm let a chystá se v září do školy. Už se těší dva roky. Zatím je integrovaná v normální školce, kde se jí věnují ostatní děti i vstřícný personál. V zimě se prohání na svazích na monoski (speciální lyže) a jejím snem je stát se baletkou. Neholduje plavání, zato její budoucí asistentka kachní retrívřice Rosie je ve vodě jako doma. Je dost možné, že si Julča najde díky své fence i vztah k vodnímu živlu. Holčička se potýká se zdravotními komplikacemi po dětské mozkové obrně, jezdí na mechanickém vozíku, sama se však neuveze a potřebuje pomoc ostatních. Momentálně ji ke všemu trápí kyčle. Je po dvou velkých operacích kyčlí, jejichž hojení zkomplikovala Perthesova choroba na jedné z nich.Výcvik fenky oddaného a živého plemene novoskotského kachního retrívra je zaměřen na canisterapii a zde především na rozvoj jemné motoriky Julinčiných ruček. Rosie bude pro Julu dále oporou při vstávání z nízkého do vysokého kleku, bude jí nosit hračky a bude pro holčičku představovat cíl pohybu. „Kdyby ji donutila jakkoli se pohnout, bude to skvělé.“ říká dívčina maminka. Pevně věříme, že k mnoha důvodům Julinčina úsměvu, kterým i přes svá trápení stále obdařuje své okolí, přibudou i hrátky s veselou asistenční fenkou Rosie.
 

Podpořeno - asistenční pejsek

 
Pravidelná podpora Pestré Společnosti o.p.s. a jejího výcviku asistenčních pejsků (10.8.2015 zasláno 20 000Kč, 8.9.2015 zasláno 15 000Kč, 1.10.2015 zasláno 5 000Kč, 4.11.2015 zasláno 5 000Kč) na výcvik asistenčního pejska Rosie pro malou Julinku (VIZ příběh nahoře).Díky jednotlivým dárcům, hotelu Hilton a veřejné sbírce se k dnešnímu dni podařilo získat Julince na pejska již 94 606Kč.Velice všem děkujeme za tuto velkou podporu a věříme, že se nám společnými silami spolu s Pestrou Společností podaří na pejska získat co nejrychleji potřebnou částku.V tomto článku můžete vidět na fotce jak vyrazili naši brigádníci veřejné sbírky do terénu a zažili příjemné s užitečným. Potkali se při vybírání přímo s rodinou malé Julinky, kdy se dozvěděli spoustu zajímavých informací a setkání pro ně bylo velice poučné. Jsme rádi, že brigádníci mohli vidět kam penízky poputují a popovídat si přímo s rodinou malé slečny.Na fotce také malá Jůlinka s fenkou Rosie.
 
 

Podpořeno - asistenční pejsek

 
Jelikož na Rosie pro Julinku je již skoro vybráno, tak nyní se rádi zapojíme do podpory výcviku pejska Jessyho pro pana Michala. (9.12.2015 zasláno 5 000Kč . Jesse, nadmíru inteligentní borderkolie, bude Michalovi jednak pomáhat terapeuticky, jednak bude vyhledávat a podávat předměty (např. hůl), poskytovat oporu při vstávání a přinášet předměty členům rodiny, tzv. cvik „pošťák“. Do Jessova výcviku byly zařazeny také prvky balanční a vodicí pro udržení směru chůze.
 
______________________________________________________

Mi-Ja Help projekt ,,DRUHÁ ŠANCE"

Plánujeme letos podpořit

 
Už je tomu tak, že téměř každý z nás denně prochází na hodně místech Prahy lokality, kde vidí chudobu a utrpení a to často v řadách bezdomovců a nebo opravdu sociálně slabších. Předem bych řekl, že naše organizace nesoucítí s lidmi, kteří zneužívají systém a dávky pro své obohacení, nebo flákače, kteří o normální život, práci, stabilitu a rodinu nestojí ale každá mince má dvě strany. Díky aktivitě v neziskovém sektoru jsme poznali na ulici i mimo ní spoustu lidí, které potkáváme téměř každý den a je pravdou, že většina z nich je na ulici vlastním přičiněním a ať měli jakékoliv šance tento fakt zvrátit stejně na ulici zůstali a nedá se jim pomoci. Jsou ale i tací, kteří se na ulici dostali opravdu špatnou souhrou okolností v jejich osobních životech, životní krachy, těžko zvladatelné psychické situace, které by položili každého nebo jsou blízko tomu na ulici se dostat. Jsou to lidé, kteří jsou vystudovaní, byli úspěšní ve svých oborech, ale prostě přišli o všechno a ztratili důvěru v sebe sama a smířili se s tím, že život pro ně už je jen dožití těch pár dní. Ale někteří stále v sobě mají jiskru se vrátit do života zpět nebo tu jiskru jim musí někdo nastartovat, ne každý si zaslouží na té ulici zůstat a nejde jen o to pomoc danému člověku z ulice nebo aby se na ní nedostal, jde také o to, že to jsou lidé, kteří tím že budou normálně žít budou také prospěšní naší společnosti. Proto jsme se rozhodli na základě komuniakce a různých příběhů pomoci pár jedincům, kteří by neměli zůstat zapomenuti v prachu a zimě pražsých ulic, nebo v depresích ze života pražských ubytoven. Náš projekt druhá šance by je měl opět nastartovat. Chceme jednotlivcům pomoct aby se opět postavili na nohy, obléct je, umýt je, nakrmit je, najít jim na nějakou dobu ubytování, pomoct jim v hledání zaměstnání a sledovat jejich cestu postavení zpět na nohy, chceme také pomoct lidem z těžkých depresí a v řešení i jiných různých životní situací. Uděláme pro ně maximum, kdykoliv se na nás budou moci obrátit, ale jejich návrat do normálního světa už je hlavně jejich boj a jak se s touto druhou šancí poperou je už na nich. Mi jim udáme směr ale cíl musí najít sami.
 

Podpořeno - paní Pavla

 

Exekuce jsou často řešeným tématem v médiích, a není divu: stále více občanů se setkává s likvidačními procesy a vymáháním neúměrných částek. Ponechme stranou míru vlastního zavinění v jednotlivých případech, jedna věc je vždy společná – praktická nemožnost člověka ve finanční tísni zbavit se vznikající spirále dluhů vlastní snahou. To vše je ještě obtížnější, jedná-li se o důchodce s velmi omezenými možnostmi navýšení příjmu. Náš spolek se pravidelně setkává s těmito lidmi, kteří nás obvykle vyhledají přes své známé, jimž jsme již dokázali v minulosti pomoci.

Tento osud potkal i paní Pavlu. Když jsme ji přibližně před třemi roky poznali, byla to aktivní důchodkyně, která se zapojovala do dobrovolnických aktivit a plánovala si poklidnou budoucnost. Bohužel, člověk nikdy neví, co mu život přinese – a v tomto případě byl k paní Pavle dosti krutý

Pavla celý život poctivě pracovala jako dělnice, v pohostinství, vychovávala děti… nic nenasvědčovalo tomu, že by v důchodu musela řešit finanční problémy. Zvládala i těžkou úlohu matky samoživitelky. V pozdějším věku si našla bohatého přítele, jenž by ji finančně zajistil. Kvůli jeho tragickému úmrtí však došlo k tomu, že nebylo dostaveno společné sídlo, kde plánovali žít. V nastalém zmatku pak samotná Pavla nedokázala doplatit zbývající související práce a náklady spojené s držením majetku, jehož část byla přepsána na ni. Zbytek přítelovy rodiny ji odvrhnul a nechal ve finančních problémech mimo možnost řešení vlastní cestou – nedoplacené nemovitosti propadnuly exekutorům a prodány pod cenou velmi pochybným způsobem, navíc se objevil vysoký dluh za škody po polomu v části lesa, za který paní Pavla zodpovídala. Život se jí zhroutil, navíc ji rodina přítele vinila z jeho smrti a požadovala další peníze. Rozjel se koloběh soudů – vedených mimo jiné na Slovensku a nesoucí s sebou další i logistické komplikace, poplatků a vyhrožování. A při tom všem stále Pavla musela platit, oddlužnění se zdálo nekonečně daleko. Důchod snížen o exekuce, rozhádaná rodina a vidina splácení ve výši milionů.

Z příbuzných se stýká pouze se synem a jeho manželkou, kteří se nabídli jako ručitelé. Exekutorský bič tak dopadl i na ně.

Vlastními silami paní Pavla se synem a dcerou dokázali umořit výrazné částky, ale přesto se dostali do slepé uličky. Poslední rozhodnutí soudu, které mohlo rodinu zbavit akutních problémů a přiblížit Pavlu plánovanému oddlužnění, se neobešlo bez uhrazení soudních poplatků ve výši 50 a 150 euro, přičemž tyto peníze již finančně zdecimovaná rodina neměla kde získat. Hrozilo tedy, že by proces oddlužnění byl přerušen a došlo by k vymáhání částek v plné výši - naopak, v případě uhrazení poplatků by mohl vejít v platnost rozsudek, ukládající paní Pavle doplatit částku 385 euro nabídnutou v rámci cesty k oddlužnění ze strany soudu (nereálná suma pro rodinu v této situaci, ale přesto obrovský rozdíl oproti milionům, které hrozily v opačném případě).

Což by znamenalo s velkou pravděpodobností nenávratný úpadek rodiny do situace, kdy dále není schopna ani uživit sebe sama, natož malé děti se všemi souvisejícími potřebami. Objevila se hrozba odebrání dětí sociální službou a úplné rozbití rodiny, kdy mladí vinili Pavlu coby původce toho všeho a odmítali se s ní nadále bavit, pokud peníze nesežene.

Kritická situace dohnala Pavlu až myšlenkám na sebevraždu, aby podle jejího názoru zabránila přesunutí dluhů na syna s manželkou. Konzultace členů spolku MiJa-Help s psychiatry ukázala, že toto nebezpečí je velmi reálné. Při vědomí, jak dopadají podobné situace, kdy je starší osoba, cítící se jako přítěž pro zbytek rodiny vystavena obrovskému tlaku, mnohdy končícímu tragédií, nebylo možné již déle vyčkávat, jestli si paní Pavla dokáže poradit vlastním úsilím. Poskytnuli jsme poradenství a naplánování procesu vedoucího k možnému oddlužnění, nejpodstatnější ale bylo postupně zaplatit vyžadované poplatky za soudní akty, když se soudce i exekutor ukázali jako chápaví a snažili se vyjít také vstříc. Bez uhrazení částek by ale ani oni nemohli rozhodnout jinak, než pro paní Pavlu a její rodinu likvidačně.

Členové naší organizace se rozhodli, že než bude možnost rozhodnout o podpoře darem od naší neziskové organizace po schůzi všech členů, zapůjčí na potřebné platby vlastní finanční prostředky spolu s okruhem dalších lidí v okolí a příteli. Peníze jsme postupně poskytli a sháněli, s tím, že až se vše vyčíslí, tuto podporu vrátíme za paní Pavlu prostřednictvím daru opět těm, kdo jí je poskytli. A tak se i stalo, nedovedete si představit, jak značně tato akce pomohla a to nejen po stránce finanční, ale ještě více coby psychická podpora odepsanému člověku. Pro lidi, kteří peníze paní Pavle poskytli, to samozřejmě také znamenalo značnou zátěž, přece jen pomohli penězi, které neměli nazbyt. Paní Pavle by vak peníze chyběly ještě více a odepřít si na pár týdnů naštěstí bylo v možnostech dárců, na rozdíl od nezbytnosti uhradit za Pavlu soudní náklady. Zde byla pomoc nutná okamžitě. Díky této pomoci od spolku MI-JA HELP může naše klientka nyní klidně spát, nepřemýšlet nad hroznými scénáři a nastartovat opět svůj život a být opět šťastná.

Paní Pavlu jsme vybrali mezi ostatními pro příkladnou spolupráci a snahu zlepšit svůj život, také nám všechny platby okamžitě doložila příslušnými dokumenty, předložila podklady k uhrazení jednotlivých částek, a to postupně k termínům 28.5. ve výši 50 euro = 1387 Kč, 15.9. 150 euro = 4159 Kč a finální doplacení 385 euro = 10690Kč. Postupně tedy byla uhrazena částka 16236 Kč, jež pomohla odvrátit nevyhnutelnou katastrofu. K dnešnímu dni, 2.10.2015 jsme předali výše uvedenou částku paní Pavle, aby se mohla vyrovnat se všemi, kdo jí v těžké chvíli pomohli, na což by bez naší pomoci nikdy nezískala prostředky. Paní Pavla se ihned spojila se všemi, kdo jí pomohli a slzy v jejích očích ukazovaly dojetí z pomoci, které se í v posledních týdnech po dlouhé době v životě od někoho dostalo.

V tuto chvíli je vše řádně uhrazeno, závazky vyrovnány a za námi zůstává příběh pomoci na pravém místě, který se nám společnými silami podařilo dovést do konce. Všem zúčastněným velice děkujeme a paní Pavle přejeme do dalšího života mnoho šťastných dní a úsměvů. 

__________________________________________________________________________

Mi-Ja Help projekt ,,MAMINKY A DŮCHODCI"

Plánujeme letos podpořit

 
Vize naší organizace je nejen realizace vlastních projektů, ale také pomoc jiným podobně smýšlejícím organizacím. Během roku 2015 jsme začli komunikovat a navázali úzce spolupráci s neziskovou organizací Help4People, která se zaměřuje právě na podporu maminek samoživitelek a invalidních důchodců. Spolupráce je zatím spíše ve fázy domluv co podnikneme za společné akce v budoucnosti, ale i přesto se nám již podařilo získat pro jejich organizaci klientku, která právě jejich pomoc potřebovala a mi jsme v té době neměli ještě povolenou veřejnou sbírku, takže jsme pomoc rádi pánům z Help4People přenechali a proběhla úspěšně takže i toto se dá považovat za super spolupráci. Jelikož se nám myšlenka podpory invalidních důchodců a maminek samoživitelek líbí, tak již nyní komunikujeme s jednou maminkou samoživitelkou a jednou invalidní důchodkyní o možnostech podpory. U maminky samoživitelky by se mělo jednat i finanční pomoc v rámci vybavení do pokojíčku pro malou dceru, nějaké školní potřeby a další užitečné věci. Ohledně invalidní důchodkyně se jedná celkově o finanční krach, jelikož ze svého důchodu si zdaleka nedokáže poplatit vše co je potřeba. O možné pomoci Vás budeme určitě informovat.
 

Podpořeno - maminka samoživitelka

 
Už je to nějaký ten týden, kdy jsme se zapovídali  s mladou usměvavou maminkou Lucií, která má nádhernou 2 letou dceru Viktorii a požádala nás jako neziskovou organizaci o pomoc v těžké životní situaci, zprvu se situace zdála jednoduchá a pouze na poli nějakých rad a poradenské činnosti ale nakonec se jednalo i o pomoc psychickou a finanční. Díky nepřízni osudu a své mamince se slečna Lucie dostala do opravdu velkých problémů, jako maminka samoživitelka si umíte představit, že si zrovna finančně třikrát dobře nevede,ale co teprv když jí přijde domu exekuce na 130 000Kč díky půjčce, ke které jí v 18 letech donutila její maminka se kterou do dnešního dne nemluví díky této i jiným záležitostem. Slečna byla psychicky týraná a proto sama chce pro své dítě zajistit krásný život a super budoucnost a proto jsme se rozhodli slečnu samozřejmě podpořit jak bude v našich silách. Ve chvíli, kdy jsme se do pomoci pustili bylo už skoro pozdě, slečna dlužila na nájmu, exekuci, elektrice, plynu, sociální dávky dva měsíce už nepřišli atd. Hned nám bylo jasné, že se nejdříve musí urovnat finanční stránka věci a to nepůjde bez potřebných rad a pomoci, proto jsme slečně u ní doma poradili kam si zavolat a jak situaci vyřešit. První telefonáty byli na sociálku, kde nejspíše zanedbali své povinnosti jelikož nikdo nebyl schopný vysvětlit proč slečna stále nedostala své peníze.Další telefonáty směřovali k panu exekutorovi, který vyšel opravdu slečně vstříc a domluva byla úplně bez problémů. Jelikož jsme neměli v době kdy slečna potřebovala nejvíce pomoct a vážně to hořelo ještě možnost finančně podpořit a dali jsme alespoň příslib pomoci do pár dní díky právě úspěšně probíhající veřejné sbírce, tak si slečna sehnala rychlou a časově omezenou finanční půjčku, která ale musela být do týdne vrácena její známé.Dnes jsme již měli po pár dnech možnost díky veřejné sbírce podpořit a také jsme to udělali na základě podložených materiálů od slečny. Z dlužné částky 15500 Kč na plynu se nám podařilo vyjednat zaplacení části ve výši 7700 Kč a zbytek na splátky, Elektriku ve výši 2500 Kč, nájemné ve výši 9900 Kč (Až slečně přijdou sociální dávky na které má nárok, tak tato částka bude použita na nákup věcí pro malou holčičku, o všem budeme nadále informováni) a pro exekutora první splátku 2 000 Kč, podle toho jak jsme vše dávali dohromady by už slečna měla být schopná se od příštího měsíce postavit sama na nohy a nemělo by jí už nic překvapit.Samozřejmě jsme nezapomněli na malou slečnu Viktorii, která od nás dostala krásné dárečky/hračky v hodnotě 2500 Kč. V pátek 7.8. jsme se sešli už pouze pro doladění všech náležitostí a podepsání darovací smlouvy na základě podkladů od slečny Lucie, dnešním dnem k 10.8.2015 jsme byli tedy schopni slečně dát dar ve výši 24 600Kč.Níže na fotkách můžete vidět Lucii, maminku samoživitelku s krásnou dcerou Viktorií
 
 
 

Podpořeno - invalidní důchodkyně

 
Díky vnukovi paní Aleny (74 let), jsme se dozvěděli o dalším člověku, kterému bychom rádi pomohli. Paní Alena je již 26 let v invalidním důchodu, před 27 lety měla mrtvici a před 2 lety jí zemřel manžel, který byl pro ní životním partnerem téměř po celý život. Dodnes tato milá paní, které se opravdu množí potíže jako nehybnost ruky, špatný sluch apod, tak by byla ráda stále mezi lidmi a prožila ještě život naplno jak jen se dá. Bohužel nedávno přišla o téměř skoro všechny zuby a jelikož dodnes nenašla uvolněných ani něco kolem 2 000 Kč na rozptýlení manželova popela po zpopelnění, tak si asi těžko umíte představit, že si zaplatí sama přes 20 000 Kč za zuby, které potřebuje. Nyní je paní Alena skleslá a stále sama doma, stydí se za svoje prázdná ústa a začíná se uzavírat sama do sebe. Nemusíme Vám ani povídat, že z důchodu si invalidní důchodkyně zaplatí nájem, léky, jídlo a zbude jí pár korun do dalšího měsíce. Přesto paní Alena stále myslí na své pravnoučata a neodpustí si jim každou chvilku koupit nějaké ty sladkosti a malý dáreček. Jelikož pro tyto situace máme pochopení, tak s pomocí její rodiny se pokusíme složit na nové zuby.Dne 13.8.2015 předáváme dar ve výši 15 000Kč, který bude použit spolu s příspěvkem rodiny na dentální zubní náhradu. Pokud vše půjde jak má, tak se během srpna udělá objednávka a spolu s Vámi této milé ani takto suprově pomůžeme.
 
 
_________________________________________________________________________

Mi-Ja Help projekt ,,NAMALUJEME CIHLU"

Plánujeme letos podpořit

 
Rok za rokem můžete po Praze potkat jednu super akci s názvem AKCE CIHLA. Velice povedený projekt na podporu Handicapovaných který čas od času podpořím (Jan Kureš - předseda SPOLEK MI-JA HELP) a stejně tak okruh mojich přátel. U tohoto projektu je opravdu vidět, že penízky jdou kam mají jít a proto jsme se u nás v Mi-Ja Help rozhodli, že během měsíce srpen vyrazíme v nějaké větší skupince lidí, zakoupíme alespoň 10 cihliček a alespoň symbolicky tento projekt podpoříme, jelikož je úžasné kde všude za ty roky pomohl. Jsme sice malá organizace ale s velkým potencionálem pomoct na mnoha místech a pokud se mám v české republice rozhlédnout jaký projekt stojí za to podpořit, neváhám ani minutu říci, že zrovna tento.
 

Podpořeno - akce cihla

 
Jak už bylo zmíněno, rozhodli jsme se letos podpořit úžasnou každoroční akci s názvem AKCE CIHLA. Jedna cihlička v Praze na Příkopech, kam jsme s naší organizací vyrazili vychází na 150 Kč, rozhodli jsme se symbolicky tuto akci podpořit namalováním 15 cihliček, kde zvěčníme na čas naši neziskovou organizaci SPOLEK MI-JA HELP namalováním na tyto cihličky. Podpora od nás je ve výši 2250Kč a doufáme, že tím podpoříme super projekty pro Handicapované, které jsou pod záštitou Akce Cihla a Portus Praha z.ú. Díky tomu, že tento projekt pravidelně už nějaký čas sledujeme víme, že díky pomoci lidí se projektu podařilo otevřít přes 25 objektů, které slouží lidem s mentálním nebo jiným zdravotním postižením k bydlení, odpočinku a práci. Jsme rádi, že jsme mohli podpořit a těšíme se až podpoříme další podobné projekty.Naše poděkování především patří výbornému kolektivu přímo u stánku AKCE CIHLA. Přístup pana Daniela, hlavního koordinátora této akce nás mile překvapil a doufáme, že budeme moci podpořit i další ročníky.Držíme Vám palce ve Vaši práci.
 
___________________________________________________________________

Mi-Ja Help projekt ,,POMŮŽEME VŠEM"

Již několik měsíců věnujeme čas připravovanému projektu na prosinec 2015. Bude se jednat o propagaci několika neziskových organizací v ulicích Prahy a okolí. Tímto projektem pomůžeme na nejvíce místech najednou co jsme zatím měli možnost pomoci. Propagace bude probíhat formou samplingu malých brožurek o 12 stránkách, ve kterých se Vám každá z partnerských organizací představí a Vy budete mít možnost se s jednotlivými organizacemi seznámit a případně je finančně, materiálně nebo jiným způsobem podpořit. O Sampling se bude starat proškolený tým hostesek a promotérů od kterých obdržíte tyto krásné brožurky. Konečně se nám tím podaří splnit jedna z vizí našeho spolku a to je propagace a zviditelnění neziskového sektoru mezi veřejnost. Na koho se můžete v naší brožurce těšit? To Vám povíme již nyní a můžete se na jednotlivé organizace rovnou podívat a podpořit je, VIZ níže výpis organizací.
 
Těší nás, že tímto projektem se nám jistě podaří získat finanční, materiální a dobrovolnickou podporu pro několik neziskových projektů jednotlivých neziskových organizací a také pomůžeme nejen lidem a zvířátkům, kterým tyto jednotlivé organizace sami pomáhají a tím naše pomoc bude mít obrovské pole působnosti
 1. www.mija-help.cz
 2. www.pestraspolecnost.cz
 3. www.cerebrum2007.cz
 4. www.darujme.cz
 5. www.givt.cz
 6. www.help4people.eu
 7. www.isar-hipo.cz
 8. www.morcataureny.stranky1.cz
 9. www.nekupujadoptuj.cz
 10. www.kulichdoskol.cz
 11. http://www.rubikoncentrum.cz/
Start projektu:
 
fáze 1) V září a říjnu 2015 jsme začali intenzivně spolu s ostatními organizacemi komunikovat a dávat dohromady podklady pro propagační brožurku, která má lidem osvětlit fungování jednotlivých organizací a nasměrovat je, jak mohou před Vánoci i po celý rok v tomto sektoru pomoci. Spolupráce probíhala se všemi organizacemi velice příjemně a profesionálně a ani na chvilku jsme neměli pochyby, že jsme začali na tomto projektu spolupracovat s těmi pravými. 
 
fáze 2) Když jsme měli schválené texty do brožurek, začala se brožurka připravovat ve spolupráci s tiskárnou COLOR TISK, kde bychom chtěli poděkovat panu Petru Vystrčilovi za velikou ochotu s pomocí těchto brožurek (již několik let stále pomáhá v neziskovém sektoru) a stejně velké díky patří Milanu Zelinkovi, velice ochotnému grafikovi, za jehož práci na designu stojí velké úsilí (pan Zelinka jako vozíčkář dokazuje, že každý člověk s handicepem se dokáže kvalitně pracovně zařadit do společnosti a být velikým přínosem). Během cca jednoho měsíce se nám podařilo výrobu brožurek zrealizovat, brožurky již čekají na další fázy tohoto projektu
 
 
fáze 3) V této etapě hledáme vhodné brigádníky na sampling brožurek, aby dokázali nejen brožurky rozdat, ale podat také široké veřejnosti alespoň základní informace o tom, co to jsou neziskové organizace a jaký význam má naše promo akce. Hledáme vhodné lokality, do kterých rozdělíme sampling brožurek před Vánoci tak aby jsme dokázali zasáhnout co nejvíce široké spektrum zájmu o naši věc.
 
fáze 4) Je to tu, pár dní před Vánoci se naše promo akce rozběhla. Dvě sympatické hostesky v okolí centra Prahy po dobu 5 dnů rozdávali naše brožurky široké veřejnosti a seznamovali lidi s našim projektem. Během kontroly nad touto akcí jsme se setkali s velice kladnou odezvou veřejnosti, přívětivým povídáním a dobře mířenými dotazy v této oblasti. Bylo celkem rozdáno 3 000 brožurek a samozřejmě jsme Vám udělali také malý fotoreport. Nyní už jen budeme držet jednotlivým organizacím palce, aby to byli právě oni kdo zaujali lidi, kteří mají zájem jakoukoliv formou podpořit. Děkujeme všem za pomoc při realizaci projektu a doufáme, že akce bude mít takový úspěch, že příští rok proběhne znovu.
 
Realiazce projektu (tisk 3000ks+kompletace, grafika, sampling/hostesky) vyšla kompletně na 40 165Kč